Iz Gelsenkirchna
FC SCHALKE 04 - NK MARIBOR 1:1 (0:1)
Damjan Bohar je dodal še enega na seznamu zlatih zadetkov...
30.9.2014 Gelsenkirchen, Arena Auf Schalke. UEFA Champions League, skupina G, drugi krog. 47.997 gledalcev. Glavni sodnik: Carlos Velasco Carballo. Pomočnika: Roberto Alonso Fernandez in Juan Carlos Yuste Jimenez. Četrti sodnik: Raul Cabanero Martinez. Dodatna sodnika za goloma: Carlos Del Cerro Grande in Jesus Gil Manzano. Delegat: Claude Runavot (Francija). Kontrolor sojenja: Stefano Farina (Italija).

FC SCHALKE 04: Fahrmann, Ayhan (od 46. Uchida), Matip, Neustadter, Fuchs, Aogo, Boateng (od 79. Meyer), Choupo-Moting (od 66. Obasi), Barnetta, Draxler, Huntelaar. Klop: Wetklo, Meyer, Clemens, Hoger, Obasi, Uchida, Sobottka. Trener: Jens Keller.

NK MARIBOR: Handanović, Mejač, Rajčević, Šuler, Viler, Bohar (od 83. Sallalich), Mertelj (od 80. Ndiaye), Filipović, Vršič (od 67. Mendy), Ibraimi, Tavares. Klop: Cotman, Arghus, Ndiaye, Hotić, Sallalich, Zahović, Mendy. Trener: Ante Šimundža.

Strelca: 0:1 Bohar (37), 1:1 Huntelaar (56)

Rumeni kartoni:
Filipović (50), Viler (58), Boateng (71), Mertelj (76), Ibraimi (85)

Arena Auf Schalke, od 20.45. Prizorišče spektakla, ki smo ga nestrpno pričakovali. Prvo gostovanje v Ligi prvakov ob podpori 1300 naših navijačev. V našem moštvu ne bo Petra Stojanovića, ki še ni nared po poškodbi stegenske mišice.

1' - in se je začelo...
3' - prvi nevaren poskus Schalkeja, iz prostega strela je poskusil Boateng, a je bil nenatančen
5' - do strela v kazenskem prostoru je prišel Huntelaar, Jasmin Handanović je zanesljivo posredoval
7' - po predložku Boatenga je do udarca z glavo prišel Huntelaar, toda bil je nenatančen
10' - prvič so do napadalne akcije prišli tudi naši nogometaši, žoga je lepo krožila in prišla na levo stran, kjer je predložek v sredino poslal Mitja Viler, obramba Schalkeja je dobro posredovala
11' - po kotu Schalkeja so se naši nogometaši dobro ubranili. Žoga je prišla do Dareta Vršiča, ki je videl, da vratar Fahrmann stoji zelo visoko, zato ga je poskusil presenetiti s strelom s svoje polovice. Žoga je le za las končala nad vrati.
14' - naši nogometaši so popolnoma vzpostavili ravnotežje in so vedno nevarnejši. Še enkrat je predložek v sredino poslal Viler in še enkrat se je morala obramba Schalkeja zelo potruditi, da je razrešila nevarno situacijo
21' - po spletu srečnih okoliščin je žoga prišla do Huntelaarja, ki se je znašel sam pred Handanovićem, toda še pred njegovim strelom je s požrtvovalnim posredovanjem Nizozemcu žogo izbil Rajčević
26' - predložek v kazenski prostor Maribora je poslal Fuchs, do udarca z glavo je prišel Boateng, ki pa je bil z ugodnega položaja nenatančen
31' - poskus z razdalje Tavaresa, Fahrmann je žogo zanesljivo ukrotil

0:1 BOHAR (37)
GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Maribor vodi!!! Strelec je Damjan Bohar, nepopisno veselje v našem navijaškem sektorju!!! Fantastična akcija, ki jo je začel odlični Željko Filipović, podal je na levo stran do Mitje Vilerja, ta je poslal fenomenalno podajo v kazenski prostor, kjer jo je pričakal Bohar in silovito zatresel mrežo Schalkeja.

40' - nadaljujemo mirno, zbrano, Ibraimi je poskusil s strelom, Fahrmann brani
45' - končan je prvi polčas, naši nogometaši na zaslužen odmor odhajajo z vodstvom 1:0!

46' - pričel se je drugi polčas

1:1 Huntelaar (56)
Izid v Gelsenkirchnu je izenačen. Po ne najboljšem izbijanju Vilerja je do žoge na robu kazenskega prostora prišel Huntelaar in se odločil za strel. Okroglo usnje je pristalo v mreži. V trenutku, ko se je Nizozemec odločil za strel, bi lahko bil označen prepovedan položaj Draxlerja, ki je zakrival pogled Handanoviću, toda stranski sodnik ni dvignil zastavice...

60' - do strela z okrog 10 metrov je prišel Draxler, Handanović je fenomenalno posredoval
65' - iz voleja je močno streljal Boateng, malce nenatančno
67' - za prvo menjavo se je odločil Ante Šimundža, ki je osvežil napad. Namesto Dareta Vršiča je vstopil Jean-Philippe Mendy, ki se je pomaknil v konico napada, Agim Ibraimi pa se je preselil na položaj, ki ga je prej zasedal Vršič
72' - obetavna situacija s prostega strela. Z okrog 20 metrov je poskušal Ibraimi, toda zadel je obrambni zid
74' - za strel se je odločil Draxler, Handanović še enkrat več odlično posreduje
74' - odlična priložnost za Maribor. Mendy je prodrl po levi strani, podal v sredino, kjer pa je Ibraimi na žalost slabo zadel žogo in priložnost je splavala po vodi
80' - druga menjava v našem moštvu. Izjemno borbenega in požrtvovalnega Aleša Mertlja je zamenjal Welle Ndiaye.
81' - za strel od daleč se je odločil Ibraimi, vendar je bil nenatančen.
83' - še zadnja menjava v naši ekipi. Strelca zadetka Damjana Boharja, ki je imel težave s krči, je zamenjal Sintayehu Sallalich.
89' - odličen protinapad, ki ga je popeljal Sallalich. Prišel je do strela z roba kazenskega prostora, toda v zadnjem trenutku je bil blokiran in žoga je švignila mimo vratnice.
90' - četrti sodnik Raul Cabanero Martinez je pokazal, da se bo igralo še tri minute.
93' - glavni sodnik Carlos Velasco Carballo je zapiskal konec tekme, osvojili smo veliko točko na izjemno težkem gostovanju!

V drugi nocojšnji tekmi v naši skupini je Chelsea slavil v Lizboni proti Sportingu z 1:0.

Vrstni red po dveh krogih: Chelsea 4 točke, Maribor in Schalke po 2, Sporting 1.