UEFA Champions League, prva tekma 2. kroga kvalifikacij
NK MARIBOR - FC ASTANA 1:0 (1:0)
V Kazahstan z golom prednosti
14.7.2015 Maribor, stadion Ljudski vrt. Kvalifikacije za Ligo prvakov, drugi krog, prva tekma. 10.458 gledalcev. Glavni sodnik: Carlos Del Cerro. Pomočnika: Juan Yuste in Abraham Alvarez Canton. Četrti sodnik: Inaki Vicandi Garrido (vsi Španija). Delegat: Barry Bright (Anglija).

NK MARIBOR: Handanović, Stojanović, Rajčević, Šuler, Viler, Ibraimi, Mertelj, Kabha (od 65. Filipović), Vršič (od 65. Bohar), Tavares, Volaš (od 74. Zahović). Klop: Cotman, Janža, Filipović, Sallalich, Zahović, Gigli, Bohar. Trener: Ante Šimundža.

FC ASTANA: Loginovski, Ilić, Aničić, Postnikov, Shomko, Dzholchiyev (od 90. Ketheovama), Canas, Maksimović, Twumasi, Nuserbayev (od 71. Kabananga), Zhukov (od 82. Dedechko). Klop: Erić, Akhmetov, Kethevoama, Muzhikov, Beysebekov, Dedechko, Kabananga. Trener: Stanimir Stoilov.

Strelec: 1:0 Šuler (5)

Rumeni karton: Ilić (9.), Kabha (29.), Zhukov (78.), Stojanović (82.), Zahović (86.)

1' - Ljudski vrt ima izjemno podobo, na tribunah je 10.458 gledalcev

1:0 ŠULER (5)
In takoj gooooool!!!!! Že tako razgreto ozračje na tribunah so takoj uvodoma še dodatno razvneli nogometaši na igrišču. Po podaji Vršiča iz kota je Šuler z glavo natančno usmeril žogo v mrežo in poskrbel za eksplozijo veselja.

10' – Preko obetavnega protinapada so zapretili tudi gostje, a so naši branilci s skupnimi močmi odpravili nevarnost pred vrati Handanovića.

13' - Novi vzdihi na tribunah. Podajo Tavaresa je še ravno toliko zmotil gostujoči branilec, da Vršič ni prišel do resnejšega zaključka.

15' – Tokrat je med gostujočimi poskusi žoga prišla do hitrega Nuserbayeva, a sta ga Rajčević in Handanović s skupnimi močmi le uspela zaustaviti.

19' – Prosti udarec je na hitro izvedel Vršič, Tavares pa je bil le za malo prekratek pred gostujočim vratarjem Loginovskim.

27' – Nov hiter protinapad gostov je zaključil Zhukov, a je bil nenatančen.

31' – Z razdalje je poskusil Maksimović, žoga pa je po posredovanju Handanovića končala v novem kotu za Astano.

34' – Takoj odgovor vijoličastih, prav tako z razdalje preko Kabhe, žal brez uspeha.

38' – Nova velika priložnost za našo ekipo. Po slabem posredovanju branilcev Astane se je Volaš znašel v imenitnem položaju, Postnikov pa mu je še v zadnjem hipu preprečil veselje.

39' – Nov poskus z velike razdalje, tokrat je srečo preizkusil Canas, ki pa ni resneje ogrozil Handanovićevih vrat.

43' – Gostje so izredno nevarni iz hitrih protinapadov in enega takšnih je s požrtvovalnim skokom pod noge Dzholchiyeva prekinil zanesljivi Handanović, ki se je pri tem tudi lažje poškodoval, vendar lahko nadaljuje z igro.

46' - Začetek drugega polčasa brez sprememb v ekipah

53' – Ibraimi je poslal imeniten predložek pred gostujoča vrata, kjer je do udarca znova prišel Šuler, ki pa mu žal ni uspel povišati rezultata.

60' – Tokrat je Ibraimi prevzel vlogo izvajalca prostega strela. Gostje so storili prekršek na kakšnih dvajsetih metrih od vrat, Ibraimi pa je bil le za malo nenatančen.

64' – Tokrat so hiter protinapad uprizorili tudi naši nogometaši, a se akcija Tavaresa, Ibraimija in Volaša ni končala z zaključnim strelom.

65' – Trener Ante Šimundža je posegel po dvojni menjavi. Porumenelega in lažje poškodovanega Kabho je zamenjal Filipović, Bohar pa je vstopil namesto Vršiča.

68' – K sreči Dzholchiyev tudi v tej akciji ni bil natančen, ko je s kakšnih petih metrov meril mimo leve vratnice.

71' – Menjava tudi pri gostih, Kabananga je zamenjal Nuserbayeva.

74' – Tavares je lepo prodrl v gostujoči kazenski prostor, kjer pa so branilci njegov poskus še uspeli preusmeriti do Boharja, ta pa je s pol voleja meril preko vrat.

74' – Nova menjava v naših vrstah, Zahović je v napadu zamenjal Volaša.

75' – Strel Ibraimija z roba kazenskega prostora je končal tik ob levi vratnici.

82' – Zhukova je pri gostih zamenjal Dedechko, ki je že v naslednjem napadu zapretil proti našim vratom.

86' – Zahović je padel v gostujočem kazenskem prostoru, a je glavni sodnik dosodil poskus izsiljevanja enajstmetrovke in pokazal rumeni karton za našega napadalca.

88' – Neodločnost gostujoče obrambe bi kaj kmalu kaznoval Tavares, ki pa je iz bližine po obratu usmeril žogo čez prečko.

89' – Zgrešeno priložnost bi še kako objokovali, če ne bi Handanović izjemno ubranil udarec Kabanange.

90' – Namesto Dzholchiyeva je v igro vstopil Kethevoama.

92' – Poskus Boharja z roba kazenskega prostora je gostujoči vratar ujel in ostalo je pri 1:0.

Cilj je dosežen. Zmaga brez prejetega zadetka nam prinaša prednost pred povratnim obračunom v Kazahstanu. Ta bo na sporedu 22. julija, ob 16.00 po našem času.