70

Državno prvenstvo, krog št. 3
DOMŽALE - NK MARIBOR 2:2 (0:2)
Damjan Bohar natančno po imenitni akciji z asistenco Dareta Vršiča za 0:2
31.7.2016 Domžale, športni park. Prva Liga Telekom Slovenije, 3. krog. 2000 gledalcev. Glavni sodnik: Matej Jug (Tolmin). Pomočnika: Matej Žunič (Kranj) in Manuel Vidali (Gračišče). Četrti sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj). Delegat: Iztok Gustinčič (Portorož).

DOMŽALE: Golubović, Širok, Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Vetrih (82' Horvat), Alvir (70' Husmani), Repas (57' Morel), Juninho, Volarič, Bratanović. Klop: Milić, Horić, Vuk, Žužek, Horvat, Morel, Husmani. Trener: Luka Elsner.

NK MARIBOR: Handanović, Hodžić, Mertelj, Šuler, Viler, Pihler, Vrhovec, Bohar (72' Hotić), Vršič (46' Tavares), Bajde (73' Sallalich), Sunny Omoregie. Klop: Obradović, Šme, Janža, Hotić, Sallalich, Tavares, Novaković. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Blažič (28, avtogol), 0:2 Bohar (30), 1:2 Juninho (49), 2:2 Balkovec (64)

Rumeni karton: Pihler (38), Širok (82)

Med dvema obračunoma z Aberdeenom tretji krog državnega prvenstva, po dveh zaporednih zmagah na domačem igrišču proti Kopru in Rudarju prvo ligaško gostovanje. Trener se je odločil za rotacije, v primerjavi z gostovanjem na Škotskem so v začetni enajsterici štirje igralci (Handanović, Šuler, Vrhovec, Vršič). Začetek ob 20:15.

1' - začetek dvoboja slovenskih predstavnikov v evropskih pokalih z domžalskim napadom
11' - prvi poskus v okvir vrat, po podaji Pihlerja se je Vršič odločil za udarec s 25 metrov, vratar Golubović je uspel žogo ukrotiti
13' - spretna akcija za novo grožnjo, Bajde za Boharja, ki ga je Balkovec v kazenskem prostoru zbil na tla, brez enajstmetrovke
13' - ob naslednji akciji pa brez zaključka proti vratom, po imenitni podaji Pihlerja si Vršič ob priložnosti za soočenje z Golubovićem ni uspel pripraviti položaja za udarec

0:1 BLAŽIČ (28, AVTOGOL)
Vodstvo! Da smo se lahko veselili, je bilo treba počakati na sodniški posvet, a ni bilo dvomov o potrditvi odločitve. Bajde je z leve strani podal v sredino, kjer je Blažič preusmeril žogo v lastno mrežo. Za njim je bil Sunny Omoregie, stranski sodnik je dvignil zastavico, a je po sodniškem posvetu Matej Jug priznal zadetek.

0:2 BOHAR (30)
In takoj po domžalskem začetku s sredine igrišča povišanje vodstva! Vršič je prestregel podajo, po sodelovanju s Sunnyjem mojstrsko podal na desno stran, kjer je pritekel Bohar in neoviran natančno poslal žogo v mrežo.

38' - rumeni karton Pihler, zaradi prekrška, s katerim je ustavil domžalski protinapad
38' - po prostem strelu gostitelji prvič v okvir vrat, ob poskusu Blažiča z razdalje je Handanović ujel žogo
42' - iskali smo še pot do tretjega gola, po podaji v sredino je Golubović odbil pred Omoregijem, v nadaljevanju akcije pa Bajde ni uspel priti do udarca
44' - poskus Volariča z 18 metrov za resnejšo preizkušnjo našega vratarja, toda Handanović na pravem mestu

46' - nadaljujemo z eno spremembo v ekipi, premor za Vršiča, namesto njega Tavares

1:2 Juninho (49)
Zadetek za Domžale, po hitri akciji, ko je z desne strani podal v kazenski prostor Volarič, Juninho pa je uspel usmeriti žogo ob vratnici v mrežo.

57' - odziv z naše strani, do udarca z 18 metrov Tavares, mimo leve vratnice

2:2 Balkovec (64)
Izenačenje, po odlično izvedenem prostem strelu. Zadel je Balkovec z natančno odmerjenim udarcem v levi zgornji kot.

71' - poskus gostiteljev, po dvojni podaji na robu kazenskega prostora do udarca Juninho, Handanović je odbil v kot
72' - druga menjava v našem moštvu, Hotić je zamenjal Boharja
73' - in še zadnji odziv s klopi, z igrišča Bajde, v igro Sallalich
78' - prav Sallalich zdaj do soočenja z vratarjem po podaji Vilerja, toda Golubović uspešnejši
81' - priložnost za Domžale, po podaji Juninha Bratanović do dvoboja ena na ena s Handanovićem, z žogo ga je obšel in jo poslal proti mreži, toda pred golovo črto je izbil Šuler
87' - po desni strani je ušel Hodžić in poslal predložek pred gol, Sunny Omoregie do udarca z glavo, domači vratar je žogo ukrotil
88' - Pihler je po spretnem sprejemu prišel do udarca z 18 metrov, žoga ob vratnici
89' - prečka po dobro odmerjenem udarcu Vrhovca z 22, 23 metrov
90' - tri minute sodniškega podaljška
90+3' - pred zadnjim sodniškim žvižgom še dva domžalska poskusa, najprej je Volarič ob udarcu z roba kazenskega prostora zadel Pihlerja, v nadaljevanju akcije pa Dobrovoljc ni uspel priti do udarca