35
Rodrigo Defendi

V petem prvenstvenem krogu prvi poraz
GORICA - NK MARIBOR 2:1 (1:0)
13.8.2016 Nova Gorica, športni park. Prva Liga Telekom Slovenije, 5. krog. 1000 gledalcev. Glavni sodnik: Damir Skomina (Koper). Pomočnika: Jure Praprotnik in Andraž Kovačič (oba Ljubljana). Četrti sodnik: Tomislav Pospeh (Ljubljana). Dodatna sodnika za goloma: Roberto Ponis (Koper) in Asmir Sagrković (Vrhnika). Delegat: Jožef Rajh (Celje).

GORICA: Sorčan, Gregorič, Jogan, Kavčič, Celcer, Kolenc, Kapić (90' Humar), Arčon, Žigon, Nagode (67' Grudina), Burgić (82' Franciosi). Klop: Štrukelj, Škarabot, Kotnik, Grudina, Humar, Boben, Franciosi. Trener: Miran Srebrnič.

NK MARIBOR: Handanović, Hodžić, Šuler, Defendi, Janža, Kabha (73' Tavares), Vrhovec (66' Pihler), Vršič, Sunny Omoregie (70' Sallalich), Bajde, Novaković. Klop: Obradović, Mertelj, Viler, Pihler, Sallalich, Bohar, Tavares. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 1:0 Šuler (42, avtogol), 1:1 Bajde (56), 2:1 Burgić (66)

Rumeni karton: Defendi (13), Vrhovec (62), Janža (83)

Pred potovanjem v Azerbajdžan prvenstveno gostovanje v Novi Gorici. Ekipa je odpotovala na prizorišče dan prej, zaradi bolezni je doma ostal Šme. Začetek ob televizijskem popoldanskem terminu, ob 17:55.

1' - gremo Maribor!
6' - po podaji Vršiča je Sunny ciljal čez vratarja, žoga čez prečko
13' - rumeni karton Defendi, s prekrškom je pred kazenskim prostorom ustavil Žigona
14' - Goričani prvi v okvir vrat, po drugem udarcu iz prostega strela je žogo odbito od našega obrambnega zidu Kapić še enkrat usmeril proti mreži, tokrat je odbil Handanović
16' - odgovor na drugi strani po sodelovanju napadalcev, predložek Sunnyja v kazenski prostor, Novaković z glavo, vratar Sorčan je žogo ukrotil
19' - po hitri akciji domačega moštva poskus Burgića z 18 metrov, Handanović ni imel zahtevnejšega dela
20' - ob našem protinapadu pa je Janža podal v sredino, zmanjkalo je natančnosti in Bajde ni uspel priti do konkretnejšega zaključka
23' - podaja Hodžića za Bajdeta, po njegovem poskusu Sorčan v kot
24' - stopnjujemo pritisk, Kabha je z 20 metrov usmeril žogo pod prečko, domači vratar je še enkrat odbil v kot
29' - obetavna situacija, predložek Janže, najvišji v skoku Bajde, žoga tik ob vratnici

1:0 Šuler (42, avtogol)
Po številnih naših poskusih žoga v mreži, ampak na napačni strani. Predložek z desne strani je v naš kazenski prostor poslal Nagode, Šuler pa ob poskusu izbijanja nesrečno preusmeril žogo v desni kot.

46' - nadaljujemo v nespremenjeni enajsterici
55' - ob pobudi iščemo pot do izenačenja...

1:1 BAJDE (56)
In smo ga dočakali... Mojstrovina za izenačenje, Gregor Bajde je po spretni kratki podaji Dareta Vršiča s silovitim udarcem zabil žogo v levi zgornji kot!

62' - rumeni karton Vrhovec, v prodoru je bil Nagode ob desni stranski črti, ustavil ga je s prekrškom
66' - prva menjava v našem moštvu, Pihler v zvezno vrsto namesto Vrhovca

2:1 Burgić (66)
Novo vodstvo gostiteljev. Predložek Gregoriča z desne strani v kazenski prostor, Handanović je ob poskusu posredovanja žogo odbil, Burgić pa je bil najhitrejši pri odzivu in žogo potisnil v mrežo.

70' - druga menjava, z igrišča Sunny, v igro Sallalich
73' - v boj za preobrat še z enim novim adutom, Kabha prepušča mesto Tavares
77' - poskus Kapića, ki je ciljal nasprotni kot, ni bil natančen
83' - zdaj si je rumeni karton prislužil še Janža, zaradi prekrška med bojem za žogo ob levi stranski črti
85' - po dveh poskusih z glavo, najprej Novaković, nato Janža, žoga v rokah domačega vratarja
90' - zdaj Janža v vlogi podajalca, Sorčan je dogo odbil, a le do Sallalicha, ki pa je iz težkega položaja z glavo usmeril žogo čez prečko
90' - tri minute sodniškega podaljška
90+3' - tik pred zadnjim sodniškim žvižgom še priložnost za izenačenje, po predložku Janže do udarca z glavo Novaković, toda ni bil natančen