Luka Zahović

Na Bonifiki povečanje niza zaporednih zmag na šest!
KOPER - NK MARIBOR 1:2 (1:1)
Boj uspel, trud poplačan: Marwan Kabha
21.9.2016 Koper, ŠRC Bonifika. Prva Liga Telekom Slovenije, 10. krog. 2000 gledalcev. Glavni sodnik: Matej Jug (Tolmin). Pomočnika: Matej Žunič (Kranj) in Janez Lunežnik (Zgornja Ložnica). Četrti sodnik: Rafael Ajdovec. Dodatna sodnika za goloma: Nejc Kajtazović in Andrej Žnidaršič (vsi Kranj). Delegat: Otmar Komel (Renče).

LUKA KOPER: Simčič, Andrejašič, Datković, Gregov, Dedić, Kokorović (72' Muslimović), Biljan, Pekuson (57' Pučko), Belima, Ibričić (66' Pranjić), Park. Klop: Adam, Horvat, Valencia, Pranjić, Pučko, Štromajer, Muslimović. Trener: Milan Obradović.

NK MARIBOR: Handanović, Palčič, Šme, Defendi, Janža, Kabha, Pihler (86' Bohar), Sallalich (87' Vrhovec), Vršič, Tavares, Zahović (79' Novaković). Klop: Obradović, Mertelj, Viler, Vrhovec, Bohar, Novaković, Sunny Omoregie. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 1:0 Datković (30), 1:1 Zahović (45), 1:2 Tavares (62)

Rumeni karton: Pihler (27), Ibričić (44), Andrejašič (53), Pučko (64), Gregov (65), Janža (66), Pranjić (78), Muslimović (85)

Otvoritev druge četrtine prvenstva. V uvodnih devetih krogih smo zbrali 17 točk, kako uspešni bomo v naslednjih devetih? Novo poglavje začenjamo v Kopru, nocoj ob 20:15. Manjka Šuler zaradi bolezni, na seznamu poškodovanih ostajata Hotić in Rajčević.

Od minute do minute
1' - skoraj polna osrednja tribuna za dobro ozračje in dodaten motivacijski element
5' - uvodne poteze nakazujejo dinamično tekmo
9' - ob odločnem začetku smo že izpeljali tri napade, ko je zmanjkala natančnejša zadnja podaja za konkretnejši zaključek, ob podaji Pihlerja proti Zahoviću pa je Datković uspel izbiti v kot
19' - prvi poskus gostiteljev, Park se je odločil po podaji Pekusona za atraktivno rešitev, žoga mimo vrat
27' - rumeni karton Pihler, zaradi prekrška na domači polovici igrišča nad Pekusonom
29' - Belima je ušel po desni strani in prišel do udarca, Handanović je odbil

1:0 Datković (30)
Ob naslednji akciji vodstvo gostiteljev... Prosti strel ob desni stranski črti je izvajal Kokorović, po predložku v kazenski prostor pa je Datković z glavo usmeril žogo v mrežo.

38' - neverjetno, roka v domačem kazenskem prostoru, a brez enajstmetrovke... Po predložku Sallalicha je Datković ustavil žogo z roko, vendar se sodniki niso oglasili...

1:1 ZAHOVIĆ (45)
Gooool! Izenačenje pred koncem prvega polčasa: Pihler je podal na desno stran do Palčiča, ki je poslal imeniten predložek v kazenski prostor, Zahović pa poskrbel za spreten zaključek. Z glavo je zabil žogo v levi zgornji kot.

45' - dve minuti sodniškega podaljška

46' - nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico
55' - ostajamo aktivnejša ekipa, s potrpežljivostjo iščemo pot do drugega zadetka
58' - ob udarcu Pihlerja z 22, 23 metrov ni veliko manjkalo

1:2 TAVARES (62)
Goooool! Izjemna akcija za vijol'čno vodstvo: Janža do Pihlerja, ki se je na robu kazenskega prostora spretno otresel spremstva in podal do Tavaresa, kapetan pa je natančno nameril v desni kot!

66' - rumeni karton Janža, zaradi prekrška ob levi stranski črti na sredini igrišča
70' - zdaj poskus Sallalicha z roba kazenskega prostora, Simčič je ukrotil žogo
71' - po hitri akciji koprski odgovor, ciljal je Park, žoga čez prečko
76' - koprska mreža se je zatresla še tretjič, toda gol ni priznan!?! Vršič je podal na desno stran do Sallalicha, ki si je s preigravanjem priboril položaj za udarec, dobro naciljal, žoga je pred golovo črto zadela Andrejašiča in končala v mreži, a je bil po dolgem sodniškem posvetu zadetek razveljavljen...
79' - prva menjava v našem moštvu, Novaković namesto Zahovića
84' - po vznemirjanju strasti razburljiva končnica, zdaj udarec Muslimovića, žoga je letela pod prečko, z izjemnim posredovanjem pa je Handanović odbil v kot
86' - menjava št. 2: z igrišča Pihler, v igro Bohar
87' - in še zadnja menjava v končnici, Vrhovec namesto Sallalicha
89' - priložnost za Koper, po odbijanju žoge v kazenskem prostoru po podaji Muslimovića do udarca z glavo Park, ki pa jo je poslal mimo vratnice
90' - štiri minute sodniškega podaljška
90+3' - po uspešnem preigravanju v kazenskem prostoru do udarca Novaković, žoga mimo vratnice