Alvir Marko

Vrnitev v Ljudski vrt v velikem slogu
NK MARIBOR - DOMŽALE 3:1 (0:1)
Marcos Tavares dvakrat zapored za izjemen preobrat v drugem polčasu
1.10.2016 Maribor, stadion Ljudski vrt. 12. krog. 4000 gledalcev. Glavni sodnik: Damir Skomina (Koper). Pomočnika: Simon Smej (Fokovci) in Borut Anželj (Tišina). Četrti sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah). Delegat: Vlado Močnik (Rogatec).

NK MARIBOR: Handanović, Palčič, Šuler, Defendi, Janža, Kabha (66' Vrhovec), Pihler (46' Bohar), Sallalich, Vršič, Tavares (88' Zahović), Novaković. Klop: Obradović, Šme, Viler, Vrhovec, Bohar, Zahović, Sunny Omoregie. Trener: Darko Milanič.

DOMŽALE: Milić, Širok, Dobrovoljc, Halilović, Balkovec, Žinko (57' Husmani), Horvat, Alvir, Repas (65' Bratanović), Matjašič, Vuk (76' Mance). Klop: Golubović, Vetrih, Volarič, Blažič, Husmani, Bratanović, Mance. Trener: Simon Rožman.

Strelci: 0:1 Horvat (8), 1:1 Tavares (51), 2:1 Tavares (56), 3:1 Zahović (90+1)

Rumeni karton: Matjašič (21), Dobrovoljc (33), Halilović (74)

Rdeči karton: Širok (90+6)

Vrnitev v Ljudski vrt po treh tednih. Po štirih zaporednih gostovanjih znova v domači trdnjavi, naši gostje v sobotnem večernem terminu so nogometaši Domžal. Začetek tekme 12. prvenstvenega kroga ob 20:15.

Od minute do minute
1' - po začetni svečanosti v boj za nove točke z dodatno energijo s tribun, v Ljudskem vrtu imamo 4000 gledalcev

0:1 Horvat (8)
Toda začetek na igrišču v nasprotju z željami, gostje iz prvega udarca do vodstva... Po osvojeni žogi na robu kazenskega prostora Alvir, žoga se je odbila do Horvata, ki je prišel do udarca in natančno usmeril v levi kot.

10' - takoj odziv naše ekipe, ob podaji Vršiča v nadaljevanju akcije Tavares ni uspel priti do udarca
14' - gostje v poskusu napada, Vuk brez zaključka, s pravočasnim posredovanjem je žogo odbil Palčič
17' - med domžalskim napadom poskus Balkovca, z roba kazenskega prostora je ciljal nasprotni kot, Handanović je žogo ukrotil
30' - iščemo pot do izenačenja in preobrata, pri gradnji napadov manjka večja mera natančnosti pri zadnjih podajah
34' - prosti strel z desne strani je izvajal Vršič, po dolgem predložku udarec Pihlerja z glavo, žoga v zunanji del mere
40' - po kotu priložnost za Domžale, žoga ob podaji po tleh na rob kazenskega prostora do Horvata, ki je znova ciljal po tleh v levi kot, ob vratnici pa je žogo z golove črte izbil Janža
40' - iz te akcije obetaven protinapad našega moštva, ki sta ga izpeljala Sallalich in Vršič, po njegovi podaji se je Tavares odločil za udarec, vendar nenatančno
45' - minuta sodniškega podaljška

46' - nadaljujemo z eno menjavo v naši ekipi, Bohar namesto Pihlerja
48' - prvi do udarca v drugem polčasu Kabha, ni se izšlo
49' - dvakrat na veliki preizkušnji naš vratar, obakrat je odlično posredovall... Najprej, ko je ciljal Alvir, v nadaljevanju akcije pa še obetavnejši udarec Vuka, znova Handanović zmagovalec dvoboja

1:1 TAVARES (51)
Gooool! Po dolgi podaji Janže je Tavares znova dvignil Ljudski vrt na noge, s spretnim sprejemom žoge si je odprl pot do vrat in poskrbel za učinkovit zaključek.

2:1 TAVARES (56)
Gooool! Preobrat v petih minutah: zdaj se je domžalska mreža zatresla po prostem strelu, ki ga je izvajal Vršič, po njegovem predložku spreten poskus Novakovića z glavo, vratar Milić je uspel odbiti žogo, a le do Tavaresa, ki jo je potisnil čez golovo črto.

66' - menjava št. 2: zaradi poškodbe je moral z igrišča Kabha, v zvezno vrsto zdaj Vrhovec
68' - priložnost gostov za izenačenje, do udarca Alvir, naciljal je mimo leve vratnice
85' - prosti strel za Domžale, z leve strani z 20 metrov Horvat, mimo vrat
88' - Ljudski vrt znova na nogah, stoječe ovacije za kapetana ob menjavi, v končnici v igro Zahović
90' - sedem minut sodniškega podaljška zaradi vmesne prekinitve

3:1 ZAHOVIĆ (90+1)
Gooool! Aplavzi ne ponehajo, tokrat si jih je prislužil z mojstrovino Luka Zahović. Po dolgi podaji Handanovića iz vratarskega prostora je Halilović žogo odbil z glavo, Zahović je ušel Dobrovoljcu, bil hitrejši pri žogi in ob soočenju z vratarjem z izjemno potezo žogo poslal v mrežo.

90+6' - Zahović znova v ospredju, na robu kazenskega prostora ga je s prekrškom ustavil Širok, sodnik Skomina je gostujočega branilca poslal z igrišča in dosodil prosti strel, ki je imel odlično zamisel. Novaković je podal na desno stran Boharju, ki pa je usmeril žogo mimo desne vratnice.