Luka Zahović

Pokal Slovenije, prva tekma četrtfinala
GORICA - NK MARIBOR 1:1 (0:1)
Dino Hotić je prispeval asistenco za vodstvo v 44. minuti
19.10.2016 Nova Gorica, športni park. Pokal Slovenije, četrtfinale, prva tekma. 800 gledalcev. Glavni sodnik: Dragoslav Perić (Kranj). Pomočnika: Janez Lunežnik (Zgornja Ložnica) in Dejan Povšnar (Zagorje ob Savi). Četrti sodnik: Roman Glažar (Hajdina). Dodatna sodnika za goloma: Mitja Žganec (Ljubljana) in Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah). Delegat: Iztok Gustinčič (Portorož).

GORICA: Sorčan, Gregorič, Boben, Kavčič, Celcer, Kolenc (82' Humar), Kotnik, Kapić, Arčon (68' Žigon), Grudina, Burgić (od 87' Osuji). Klop: Štrukelj, Škarabot, Humar, Osuji, Jogan, Žigon, Nagode. Trener: Miran Srebrnič.

NK MARIBOR: Obradović, Palčič, Šme, Defendi, Viler, Vrhovec (79' Kabha), Mertelj, Bohar (32' Sallalich), Hotić (72' Tavares), Mezga, Zahović. Klop: Cotman, Šuler, Janža, Kabha, Sallalich, Tavares, Novaković. Trener: Darko Milanič.

Strelca: 0:1 Zahović (44), 1:1 Kotnik (58)

Rumeni karton: Grudina (32), Celcer (34), Hotić (62), Sallalich (71), Mezga (90+3)

Z ligaškega na pokalno tekmovanje. Po derbiju tokrat z več spremembami v začetni enajsterici, premor za Handanovića in Vršiča, Pihler pa manjka zaradi poškodbe. Začetek ob 18:00.

Od minute do minute
1' - s kapetanskim trakom je danes ekipo popeljal na igrišče Mertelj
6' - prva obetavna situacija za domače moštvo, Obradović je ob podaji v kazenski prostor izbil žogo pred Burgićem, Arčon pa je v nadaljevanju akcije poslal žogo čez prečko
14' - po podaji Mezge se je odprla pot proti vratom za Boharja, ki ga je med prodorom s prekrškom na robu kazenskega prostora ustavil Gregorič, vendar se sodnik Perić ni oglasil...
25' - Bohar je po globinski podaji Hotića prišel do soočenja z vratarjem, ga preigral, a se mu ni izšlo z zaključkom, končalo se je z obrambnim blokom domačih branilcev
27' - dvakratni blok z drsečim posredovanjem pa je preprečil udarec proti vratom v naslednji akciji naših nogometašev, najprej Zahoviću, nato še Palčiču
29' - Bohar je odšepal z igrišča, zaradi poškodbe ne more nadaljevati z igro
32' - Darko Milanič mora opraviti prvo menjavo, namesto Boharja v zvezno vrsto Sallalich
39' - po dolgem napadu in spretni kombinaciji priložnost za vodstvo, poskus Hotića z roba kazenskega prostora, žoga po udarcu po tleh mimo leve vratnice

0:1 ZAHOVIĆ (44)
Gooool! Vodstvo po izjemni akciji: Viler je vrgel žogo iz avta do Hotića, ki je po uspešnem sprejemu podal pred gol, Zahović pa s spretno potezo preusmeril žogo v mrežo.

45' - takoj priložnost za dvojni udarec, Zahović do soočenja z vratarjem, a je bil tokrat Sorčan zmagovalec dvoboja
45' - minuta sodniškega podaljška

46' - nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico
50' - kjer je končal, pa nadaljuje Luka Zahović, je avtor prvega poskusa v drugem polčasu, ni bil natančen
51' - do udarca v okvir vrat gostitelji, ciljal je Arčon s 14 metrov, Obradović je ukrotil žogo z zanesljivim posredovanjem
52' - po globinski podaji Vrhovca Zahović do novega soočenja z domačim vratarjem, končalo se je z obrambo Sorčana
55' - najresnejša priložnost doslej za Gorico, Kotnik najvišji v skoku, po njegovem udarcu z glavo je žoga zadela prečko

1:1 Kotnik (58)
Izenačenje. Po prekršku Vrhovca nad Burgićem prosti strel, z natančno odmerjenim udarcem z 20 metrov je zadel Kotnik.

62' - boj v dežju se je nadaljeval s poskusom Mertlja, po udarcu z razdalje na pravem mestu Sorčan
62' - rumeni karton Hotić, zaradi prekrška na sredini igrišča
67' - Kapić je z roba kazenskega prostora ciljal nasprotni kot, Obradović brani
71' - rumeni karton Sallalich, zaradi prekrška ob boju za žogo pred domačim kazenskim prostorom
72' - menjava št. 2 v vijoličastem, Hotić prepušča mesto Tavaresu
77' - znova dvoboj Kapić-Obradović, tokrat naš vratar na zahtevnejši preizkušnji ob udarcu proti levemu spodnjemu kotu, še enkrat uspešno
79' - še tretja menjava v naših vrstah, z igrišča Vrhovec, v igro Kabha
80' - Goričani do novega udarca, Žigona je ustavil Obradović
90' - tri minute sodniškega podaljška