90
Luka Zahović

Na zadnji letošnji tekmi končana serija neporaženosti
DOMŽALE - NK MARIBOR 3:2 (2:2)
10.12.2016 Domžale, športni park. Prva Liga Telekom Slovenije, 21. krog. 1500 gledalcev. Glavni sodnik: Roberto Ponis (Koper). Pomočnika: Matej Žunič (Kranj) in Manuel Vidali (Gračišče). Četrti sodnik: Rafael Ajdovec. Dodatna sodnika za goloma: Nejc Kajtazović in Andrej Žnidaršič (vsi Kranj). Delegat: Jože Tomšič (Ljubljana).

DOMŽALE: Milić, Rom, Dobrovoljc, Blažič, Balkovec, Husmani, Vetrih, Repas (90+2' Halilović), Matjašič (75' Majer), Alvir, Vuk (88' Bratanović). Klop: Golubović, Halilović, Žužek, Majer, Žinko, Bratanović, Mance. Trener: Simon Rožman.

NK MARIBOR: Handanović, Šme, Šuler, Defendi, Janža, Vrhovec (77' Sunny Omoregie), Pihler (69' Mertelj), Sallalich, Vršič, Zahović, Tavares (69' Hotić). Klop: Obradović, Rajčević, Mertelj, Viler, Hotić, Ogrinec, Sunny Omoregie. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Zahović (6, 11m), 1:1 Vetrih (11), 2:1 Blažič (32), 2:2 Zahović (43), 3:2 Vetrih (74)

Rumeni karton: Pihler (38), Vrhovec (59), Šme (61), Šuler (90+3)

Zadnjih letošnjih 90 minut. Viroza je v začetku tedna razredčila vrste, a so vsi okrevali do tekme. Manjkajo kaznovani Kabha (štirje rumeni kartoni) in poškodovani Novaković, Bohar, Palčič, Mezga ter Ahmedi. Začetek dvoboja v domžalskem športnem parku ob 16:55.

Od minute do minute
1' - dvoboj v hladnem sobotnem večeru se začenja z napadom našega moštva
5' - enajstmetrovka za Maribor! Ob predložku v kazenski prostor žoga do Zahovića, ki ga je Dobrovoljc po vmesnem padcu ustavil s prekrškom in sodnik je brez obotavljanja pokazal na belo točko.

0:1 ZAHOVIĆ (6, 11M)
Gooool! Luka Zahović je prevzel vlogo izvajalca in natančno zabil žogo v mrežo z udarcem v levi kot! To je že njegov gol št. 9 v letošnjem prvenstvu, med strelce pa se je vpisal še na četrti zaporedni tekmi.

11' - po prekršku Sallalicha nad Alvirjem prosti strel za Domžale z 20 metrov, izvajal ga je Balkovec in žoga je v obrambnem zidu zadela Sallalicha ter se odbila v kot

1:1 Vetrih (11)
Po kotu pa kratka kombinacija na robu kazenskega prostora in po predložku pred gol je Vetrih z glavo usmeril žogo v desni zgornji kot za hitro izenačenje. Jasmin Handanović je premagan po 645 minutah...

20' - po razburljivem začetku smo pripravili obetavno akcijo, z desne strani je podal Sallalich nazaj na rob kazenskega prostora, kjer pa Pihler ni uspel priti do želenega zaključka

2:1 Blažič (32)
Preobrat za veselje med domačimi navijači. Najprej je ob udarcu Repasa Handanović uspel preprečiti žogi pot v mrežo, vendar se je odbila na desno stran, kjer jo je ob vratnici potisnil čez golovo črto Blažič.

37' - po dvoboju na sredini igrišča je obležal Vrhovec, po zdravniški oskrbi se je vrnil na igrišče
38' - rumeni karton Pihler, zaradi prekrška ob desni stranski črti

2:2 ZAHOVIĆ (43)
Gooool! Luka Zahović je zabil svoj gol št. 10 v letošnjem prvenstvu na prav poseben način: za čisto desetko. Akcijo je začel Vršič z dolgo podajo na desno stran, tam je Šme poslal predložek v kazenski prostor, nato pa mojstrski zaključek našega prvega strelca sezone, ko je z izjemnim dotikom žogo od prečke zabil v mrežo.

46' - nadaljevanje tekme v nespremenjeni enajsterici
59' - rumeni karton Vrhovec, zaradi prekrška na sredini igrišča
61' - enajstmetrovka za Domžale! Matjašič je v kazenskem prostoru zadel Šmeja, vendar v nogo, sodniki pa so označili igranje z roko in pokazali na belo točko, Šme pa je dobil še rumeni karton... K žogi je pristopil Vuk, ciljal proti levemu spodnjemu kotu, toda tja je poletel Handanović in z mojstrskim posredovanjem odbil žogo
64' - še en domžalski poskus, tokrat Husmanija z razdalje pod prečko, Handanović je odbil v kot
69' - dvojna menjava v naših vrstah za novo energijo v končnici, Mertelj namesto Pihlerja in Hotić namesto Tavaresa

3:2 Vetrih (74)
Novo vodstvo Domžalčanov. Po akciji, ko je najprej Janža obležal v kazenskem prostoru, potem ko ga je zadela žoga, igra se je nadaljevala, Repas je podal v sredino, kjer je Vuk po udarcu z glavo zadel prečko, žoga se je odbila pred golovo črto, kjer je bil najhitrejši Vetrih in jo poslal v mrežo.

77' - še menjava št. 3, Sunny namesto Vrhovca
79' - priložnost za gostitelje po hitri akciji in preigravanju Vuka, po njeovi podaji do udarca Majer, ciljal je levi spodnji kot, žogo pa je pred golovo črto izbil Šme
81' - prosti strel za našo ekipo z leve strani, po predložku Vršiča najvišji v skoku Sunny, ni bil natančen
83' - obetavna situacija zdaj za Vuka, ki je iz bližine žogo poslal čez gol
86' - igranje z roko v domačem kazenskem prostoru, toda brez enajstmetrovke... Defendi je skušal preigrati Balkovca, ki ga je žoga zadela v roko, sodniki pa se tokrat niso oglasili...
90' - tri minute sodniškega podaljška
90+3' - rumeni karton Šuler, zaradi prekrška, po prostem strelu pa je Majer poslal žogo čez prečko