90
Luka Zahović

Zaključek tretje četrtine prvenstva z remijem v Krškem
KRŠKO - NK MARIBOR 1:1 (1:1)
1.4.2017 Krško, stadion Matije Gubca. Prva Liga Telekom Slovenije, 27. krog. 1500 gledalcev. Glavni sodnik: Mitja Žganec. Pomočnika: Tomislav Pospeh (oba Ljubljana) in Matej Vojska (Dob). Četrti sodnik: Boris Tošeski (Medvode). Delegat: Jožef Rajh (Celje).

KRŠKO: Zalokar, Dušak, Sadiković, Škrbić (73' Haljeta), Dangubić, Mujan, Gatarič, Jovanović (46' Pavič), Šturm, Gorenc, Kovačič (73' Nakić). Klop: Levak, Kosić, Sokler, Nakić, Pavič, Haljeta, Kodelič. Pomočnik trenerja: Radovan Karanović.

NK MARIBOR: Handanović, Palčič, Šuler (11' Rajčević), Defendi, Viler, Vrhovec, Pihler, Hotić (81' Tavares), Vršič, Novaković, Zahović. Klop: Obradović, Rajčević, Mertelj, Ogrinec, Ahmedi, Tavares, Bajde. Trener: Darko Milanič.

Strelca: 1:0 Dangubić (29, 11m), 1:1 Vršič (41)

Rumeni karton: Šturm (25), Defendi (28)

Tretjo četrtino prvenstva bomo zaključili z gostovanjem v Krškem. Kadrovske informacije pred tekmo: manjkata poškodovana Kabha in Šme, Bohar pa po bolezni še ni med kandidati za nastop. Začetek dvoboja ob 20:15.

1' - gremo Maribor!
4' - po dvoboju s Škrbićem je obležal Šuler, po daljši zdravniški oskrbi bo nadaljeval z igro
6' - prvo posredovanje domačega vratarja, ob podaji Vilerja je Pihler skušal preusmeriti žogo proti vratom, vratar Zalokar je odbil
10' - zdaj prvič na preizkušnji naš vratar, po udarcu Jovanovića z roba kazenskega prostora se je Handanović dobro odzval in odbil žogo
11' - kot je kazalo, so bolečine premočne, Šuler mora z igrišča, namesto njega na štoperski položaj Rajčević
12' - hitra akcija naše ekipe, z zaključnim sodelovanjem napadalcev, Novaković za Zahovića, ob njegovem poskusu je domači vratar odbil v kot
20' - pobuda je na naši strani, gostitelji z obrambno usmeritvijo in z iskanjem priložnosti za protinapade
22' - zaporedni akciji prek leve strani, ob podajah Vilerja v sredino je zmanjkalo natančnosti
26' - po prekršku Šturma nad Zahovićem rumeni karton za domačega branilca in prosti strel za našo ekipo, Vršič je ciljal proti levemu kotu, vratar Zalokar pa z nekaj težavami ukrotil žogo
28' - enajstmetrovka za Krško, po dolgi podaji proti kazenskemu prostoru dvoboj Defendija in Dangubića v boju za logo, domači napadalec je padel in sodnik Žganec je pokazal na belo točko, ob tem pa rumeni karton za našega branilca

1:0 Dangubić (29, 11m)
Vlogo izvajalca je prevzel Dangubić in z natančnim udarcem zadel za vodstvo.

33' - takoj priložnost za izenačenje, po predložku Hotića poskus Zahovića z glavo, Zalokar brani
40' - nova obetavna situacija po predložku Vilerja za Novakovića, ki je usmeril žogo do Vršiča, s pravočasnim posredovanjem se je izkazal Zalokar

1:1 VRŠIČ (41)
Goool! Izenačenje po hitri akciji, ko je Viler s povratno podajo v sredini kazenskega prostora našel Vršiča, ki je z natančnim udarcem zatresel mrežo. Njegov prvenstveni gol št. 9!

44' - poskus Jovanovića z roba kazenskega prostora, Handanović na pravem mestu
45' - dve minuti sodniškega podaljška

46' - nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico, pri gostiteljih ena menjava
51' - priložnost za preobrat, Vršiča za Vilerja, ki je znova poslal uporabno žogo pred gol, Novaković s takojšnjim zaključkom čez prečko
53' - prekršek nad Vršičem v kazenskem prostoru, toda brez enajstmetrovke... Ob podaji Novakovića v sredino je Vršič po dvoboju z Gorencem padel, sodnik Žganec se tokrat ni oglasil
60' - prosti strel z leve strani je izvajal Vršič, po predložku v kazenski prostor poskus Defendija, ni bil natančen
64' - napadamo za vodstvo, Palčič je iskal pred golom Novakovića, pred njim je izbil žogo domači vratar
72' - ob naslednjem poskusu tokrat Palčič do zaključka, ni se izšlo, žoga mimo vrat
77' - po dolgem času udarec proti našim vratom, Gatarič z 18 metrov, čez prečko
81' - Vršič po preigravanju do udarca z 20 metrov, Zalokar brani
81' - menjava št. 2 v naših vrstah, Tavares namesto Hotića za dodatno ofenzivo
85' - Dangubić z razdalje, Handanović je žogo ujel
86' - v naslednji akciji pa po protinapadu Nakić, zadel je zunanji del mreže
90' - nova dvomljiva situacija v domačem kazenskem prostoru, Dušak je ustavil žogo z roko v kazenskem prostoru po udarcu Tavaresa, protesti niso zalegli
90' - tri minute sodniškega podaljška
90+1' - podobna akcija kot pri izenačujočem zadetku, tokrat s podajo Zahovića proti Novakoviću, ki je zadel vratarja