Luka Zahović

Začetek zadnje četrtine prvenstva z remijem na Bonifiki
KOPER - NK MARIBOR 2:2 (1:0)
Milivoje Novaković dvakratni strelec med tekmo številnih priložnosti
8.4.2017 Koper, stadion Bonifika. Prva Liga Telekom Slovenije, 28. krog. 1500 gledalcev. Glavni sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana). Pomočnika: Dejan Povšnar (Zagorje ob Savi) in Primož Zupančič (Moravče). Četrti sodnik: Aleksander Kasapović. Dodatna sodnika za goloma: Dejan Balažič in Mitja Žganec. Delegat: Jože Tomšič (vsi Ljubljana).

KOPER: Antolović, Horvat (67' Lukanović), Datković, Gregov, Paljk, Pučko, Kokorović (85' Krivičić), Park (55' Belima), Pranjić, Ibričić, Križman. Klop: Adam, Lukanović, Belima, Dedić, Krivičić, Topuzović, Sever. Trener: Igor Pamić.

NK MARIBOR: Handanović, Palčič, Rajčević, Šuler, Viler, Vrhovec (83' Tavares), Pihler, Hotić (86' Ogrinec), Vršič, Zahović, Novaković. Klop: Obradović, Mertelj, Hodžić, Ogrinec, Bohar, Tavares, Bajde. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 1:0 Ibričić (11, 11m), 1:1 Novaković (59), 1:2 Novaković (63), 2:2 Križman (80)

Rumeni karton: Viler (14), Ibričić (29), Park (30), Datković (73), Kokorović (83)

Začetek zadnje četrtine prvenstva z gostovanjem na Bonifiki. Nocoj manjka zaradi štirih rumenih kartonov Rodrigo Defendi, še vedno pa poškodovana Marwan Kabha in Denis Šme. Začetek tekme ob 20:15.

1' - in se je začelo, z našim uvodnim napadom...
6' - prvi udarec v okvir vrat, Pranjić z 22, 23 metrov, Handanović na pravem mestu
8' - z druge strani odgovor Vrhovca, vratar Antolović je odbil žogo, v nadaljevanju akcije še poskus Vilerja
9' - po spretni podaji Vršiča Hotić v kazenskem prostoru do dvoboja ena na ena z domačim vratarjem, toda Antolović uspešnejši
10' - na drugi strani pa enajstmetrovka za Koper, po dvoboju Rajčević-Križman je domači napadalec padel v kazenskem prostoru in sodnik Obrenović je pokazal na belo točko

1:0 Ibričić (11, 11m)
In namesto našega - vodstvo gostiteljev... Vlogo izvajalca je prevzel Ibričić in zadel z natančnim udarcem v desni kot.

14' - podobna situacija zdaj v koprskem kazenskem prostoru, po dvoboju s Horvatom je padel Viler, za nas pa ni enajstmetrovke... Edini žvižg ob prekinitvi igre zaradi ugovarjanja, Viler si je prislužil rumeni karton.
20' - znova Antolović v glavni vlogi, po predložku Vilerja je Vršič z glavo usmeril žogo vratom, pred golovo črto pa jo je uspel ustaviti domači vratar in preprečil izenačenje
27' - zdaj pa se je koprska mreža zatresla, toda gol je razveljavljen zaradi ofsajda. Po podaji Vilerja je Zahović v kazenskem prostoru preusmeril žogo do Novakovića, ta je zatresel mrežo, toda bil je v prepovedanem položaju...
29' - prosti strel po prekršku Ibričića nad Zahovićem, s 25 metrov je levi spodnji kot ciljal Novaković, domači vratar na pravem mestu
34' - znova dvomljiva situacija, ob preigravanju Vršiča je Datkovića žoga zadela v roko, brez enajstmetrovke...
35' - dinamično dogajanje, po podaji Novakovića še enkrat Hotić z udarcem v kazenskem prostoru, tokrat čez prečko
36' - nadaljujemo s serijo napadov, zdaj poskus Zahovića z desne strani z lob udarcem, zadel je zunanji del mreže
40' - po dolgem času poskus domačih nogometašev, podal je Park, Križman ni bil natančen ob udarcu z glavo
44' - po kotu in vmesnem odbijanju žoge do udarca Šuler, žoga čez prečko
45' - minuta sodniškega podaljška

46' - nadaljevanje brez sprememb v ekipi
56' - nova priložnost za izenačenje, po podaji Vršiča Novaković do dvoboja z domačim vratarjem, Antolović uspešnejši

1:1 NOVAKOVIĆ (59)
Gooool! Več kot zasluženo izenačenje, z golgeterskim odzivom Milivoja Novakovića. Pihler je bil na levi strani v dvoboju z Ibričićem, žoga se je odbila v kazenski prostor, Novaković pa je pozorno spremljal akcijo in hitreje kot Antolović in Datković prišel do žoge ter jo potisnil v mrežo.

1:2 NOVAKOVIĆ (63)
Gooool! Ekspresno do preobrata, le 4 minute je potreboval Novaković, da zabije 2 gola. Tokrat je za pravočasno podajo poskrbel Hotić, Novaković pa s pravočasnim vtekanjem do udarca in učinkovitega zaključka. Njegov gol št. 9 v letošnjem prvenstvu!

72' - Koprčani s poskusom z leve strani, ciljal je Paljk, Handanović brani
74' - po predložku Vršiča najvišji v skoku Šuler, žoga čez prečko

2:2 Križman (80)
Po igri v podrejenem položaju gostitelji do izenačenja, predložek Kokorovića z desne strani, Križman pa je z glavo usmeril žogo v mrežo.

83' - prva menjava v našem moštvu, Tavares namesto Vrhovca za popolno ofenzivo v lovu na zmago in za nov mejnik: to je kapetanov nastop št. 300 v prvenstvenih tekmah
84' - po podaji Pranjića obetavna situacija za Koper, Lukanović z glavo čez prečko
85' - obetavna situacija za 2:3, po podaji Vilerja spreten poskus Novakovića, tokrat žoga za nekaj centimetrov ob desni vratnici
86' - druga menjava, z igrišča Hotić, v zvezno vrsto Ogrinec
90' - spretna akcija naše ekipe, z zaključno podajo Novakovića z glavo proti Zahoviću, toda ob njegovem udarcu obramba Antolovića
90' - tri minute sodniškega podaljška