Martin Kramarič

Zaključek prve četrtine prvenstva s prepričljivo zmago v Novi Gorici
GORICA - NK MARIBOR 0:3 (0:2)
Martin Kramarič med novo prepričljivo predstavo
17.9.2017 Nova Gorica, športni park. Prva Liga Telekom Slovenije, 9. krog. 1500 gledalcev. Glavni sodnik: Damir Skomina (Koper). Pomočnika: Robert Vukan (Gornja Radgona) in Manuel Vidali (Gračišče). Četrti sodnik: Rafael Ajdovec (Kranj). Dodatna sodnika za goloma: Bojan Mertik (Odranci) in Miran Bukovec (Lendava). Delegat: Iztok Gustinčič (Portorož).

GORICA: Sorčan, Gregorič, Kavčič, Jogan, Celcer, Grudina, Kapić, Žigon (74' Marinič), Osuji, Škarabot (86' Gulič), Filipović (66' Edafe). Klop: Štrukelj, Lipušček, Humar, Kolenc, Marinič, Gulič, Edafe. Trener: Miran Srebrnič.

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Šuler (46' Palčič), Billong, Viler, Vrhovec (87' Dervišević), Pihler, Kramarič (83' Bajde), Ahmedi, Bohar, Mešanović. Klop: Obradović, Rajčević, Palčič, Dervišević, Ogrinec, Hotić, Bajde, Tavares. Trener: Darko Milanič.

Strelca: 0:1 Jogan (16, avtogol), 0:2 Mešanović (43), 0:3 Mešanović (60)

Rumeni karton: Billong (65)

Nedeljsko popoldne v Novi Gorici, z zadnjo tekmo prve četrtine ligaškega tekmovanja. Po spektakularni otvoritvi Lige prvakov nekaj težav s poškodbami in boleznimi. Ob predvidenih odsotnostih (Zahović, Šme, Kabha, Vršič, Inbrom) je zaradi želodčnih težav odpadel še Rajčević, bo pa nared za nastop Billong. Začetek ob 18:00.

1' začelo se je z aplavzom za Maribor, ob čestitki napovedovalca za uspešno otvoritev Lige prvakov
2' prvi poskus Osujija, z 20 metrov čez prečko
4' na drugi strani odgovor Ahmedija z 18 metrov, ni bilo dovolj močno in natančno, žoga mimo leve vratnice
10' prvi v okvir vrat Grudina, Handanović ni imel zahtevnejše naloge
11' ko je po kotu obležal Šuler, pogled proti domačemu kazenskemu prostoru ni bil spodbuden, oskrba je trajala 3 minute, Šuler pa se je vrnil na štoperski položaj

0:1 JOGAN (16', AVTOGOL)
Vodstvo po neubranljivem udarcu z glavo, ampak v lastno mrežo - Jogana. Handanović z dolgo podajo na gostujočo polovico igrišča, Grudina je bil tam najprej prekratek v skoku, potem pa je Jogan posredoval pred Kramaričem, vendar poslal žogo čez Sorčana.

20' takoj priložnost za povišanje vodstva, Viler s podajo po tleh v sredino, toda Kramariču ni uspelo priti do pravega zaključka
25' odziv Goričanov s poskusom Škarabota z roba kazenskega prostora, Handanović je odbil v kot
27' Celcer iz prostega strela s 25 metrov, naš vratar znova na pravem mestu
30' po kotu protesti v domačem kazenskem prostoru, ob podaji Billonga proti Šulerju in posredovanju Grudine, toda brez igranja z roko in brez enajstmetrovke
35' dvoboj Ahmedi-Sorčan, po spretnem poskusu loba je domači vratar uspel odbiti čez prečko

0:2 MEŠANOVIĆ (43)
Gooool! Hitra akcija, s podajo Boharja z leve strani kazenskega prostora do Mešanovića, ki je z natančnim udarcem poslal žogo v levi kot. Neubranljivo.

45' minuta sodniškega podaljška

46' Šuler je po vmesnih težavah stisnil zobe, a ne more več nadaljevati z igro, zamenjal ga je Palčič, ki bo zapolnil vrzel na štoperskem položaju
48' priložnost za Gorico ob poskusu Osujija iz bližine, z refleksno obrambo se je znova izkazal Handanović
54' Ahmedi je opazil, da je Sorčan izven vrat, poskus z lobom ni uspel

0:3 MEŠANOVIĆ (60)
Gooool! Najprej po dobro izpeljani akciji in dvojni podaji z Vrhovcem ni zadel Ahmedi, uspešnejši je bil Sorčan, a se je žoga odbila do Mešanovića, ki je potrdil golgeterski občutek. Zadel je z dobro odmerjenim udarcem, tokrat z levo nogo.

65' rumeni karton za Billonga, zaradi prekrška na sredini igrišča
71' ni ustavljanja, priložnost za 0:4, Viler je z leve strani podal pred gol, Kramarič pa ni bil natančen, žoga čez prečko
77' projektil Vilerja z leve strani, z odličnim posredovanjem je 0:4 preprečil domači vratar
83' druga menjava v naših vrstah, Bajde namesto Kramariča
87' v končnici priložnost še za Derviševića, zamenjal je Vrhovca
90' dve minuti sodniškega podaljška