97
Mate Timotej

PLTS, krog št. 13
NK MARIBOR - ANKARAN 1:0 (1:0)
21.10.2017 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prva Liga Telekom Slovenije, 13. krog. 2000 gledalcev. Glavni sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah). Pomočnika: Matej Žunič in Davor Brezar (oba Kranj). Četrti sodnik: Iztok Gornjak (Braslovče). Delegat: Vinko Pokovec (Ljubljana).

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Billong, Šuler, Viler, Kabha, Pihler, Bohar (89' Hotić), Vršič (89' Ahmedi), Tavares, Mešanović (75' Bajde). Klop: Obradović, Palčič, Vrhovec, Hotić, Ahmedi, Kramarič, Bajde. Trener: Darko Milanič.

NK ANKARAN HRVATINI: Bužan, Humar (80' Matošević), Primc, Burkić, Pahor, Badžim, Delgado, Mate, Nkama, Klapan (71' Cerovec), Meledje (61' Vodeb). Klop: Paal, Vodeb, Cerovec, Mihailovič, Furjan, Matoševič, Smiljanić. Trener: Vlado Badžim.

Strelec: 1:0 Mešanović (40)

Nova tekma, nova zgodba. Vrnitev v Ljudski vrt po štirih dneh in v našem moštvu štiri spremembe v začetni enajsterici v primerjavi s tekmo proti Liverpoolu. Za novih 90 minut še vedno manjkata poškodovana Zahović in Šme, premor za Rajčevića. Začetek prvenstvenega kroga št. 13 ob 20:20.

Posebnost nocojšnje tekme: obe ekipi v opremi NK Maribor. Sodnik Vojko Goričan je zahteval menjavo dresov gostujoče ekipe, saj so po mnenju sodnikov bili preveč podobni vijol'čnim. Gostje iz Ankarana niso imeli s seboj rezervnega kompleta in smo jim posodili naše bele drese. S prelepljenimi priimki.

1' gremo Maribor!
3' takoj po vodstvo, prvi poskus Vršiča z 18 m, ciljal je pod prečko, vratar Bužan pa odbil v kot
7' zdaj Vršič v priložnosti po podaji Vilerja, vendar ni uspel priti do zaključka
9' gostujoči vratar na novi preizkušnji, uspel je ukrotiti poskus Mešanovića
13' po kotu Vršiča je z glavo preusmeril Mešanović, a je žogo pred golovo črto izbil Badžim
21' v protinapadu gostov Meledje, ustavil ga je Billong
28' Mešanović z leve strani, vratar Bužan z nekaj težavami odbil v kot
36' Viler s predložkom pred gol, Tavares z glavo nenatančno

1:0 MEŠANOVIĆ (40)
Goool! Za vodstvo je s hitrim odzivom pred gostujočim kazenskim prostorom poskrbela naveza Vršič-Mešanović. Vršič s pravočasno podajo, Mešanović z natančnim zaključkom za svoj prvenec v Ljudskem vrtu. Po skupaj šestih zadetkih v gosteh (4x v prvenstvu, 2x v pokalu) je sedmega zabil na domačem terenu.

46' nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico
54' Viler 2x zapored, najprej blokiran poskus predložka, potem se je odločil za udarec, premalo natančno
65' po sodelovanju Vršiča in Tavaresa do udarca Bohar, z 18m po tleh, brani Bužan
75' prva menjava v našem moštvu, iz igre Mešanović, v igro Bajde
77' vratnica preprečila povišanje vodstva... Bohar po podaji Tavaresa do soočenja z vratarjem, žoga je posla mimo Bužana, a zadel vratnico
88' poskus gostov, Primc z 20 m, žoga čez prečko
89' dvojna menjava, v igro Ahmedi in Hotić, z igrišča Vršič in Bohar
90' še 3 minute sodniškega podaljška
90+2' protinapad brez želenega zaključka, Hotić ob levi vratnici