23
Kavčič Tine
43
Žiga Lipušček

V hladnem sobotnem večeru zmaga in trenutek za zgodovino: Marcos Tavares, gol št. 131!
NK MARIBOR - GORICA 2:1 (1:0)
Hvala, kapetan!
2.12.2017 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prva Liga Telekom Slovenije, 18. krog. 1000 gledalcev. Glavni sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj). Pomočnika: Aleksander Kasapović (Ljubljana) in Matej Vojska (Dob). Četrti sodnik: Bojan Mertik (Odranci). Dodatna sodnika za goloma: Andrej Žnidaršič (Kranj) in Marko Podgoršek (Duplje). Delegat: Danijel Žalik (Turnišče).

NK MARIBOR: Handanović, Milec, Billong, Šuler, Viler, Kabha, Pihler (72' Sunny Omoregie), Bajde, Vršič (90' Vrhovec), Bohar (85' Kramarič), Tavares. Klop: Cotman, Palčič, Vrhovec, Ahmedi, Hotić, Kramarič, Sunny Omoregie. Trener: Darko Milanič.

GORICA: Sorčan, Gregorič, Kavčič, Lipušček, Celcer, Grudina, Kapić, Škarabot, Osuji (90' Nagode), Žigon (82' Marinič), Nwabueze (77' Filipović). Klop: Štrukelj, Curk, Jogan, Humar, Marinič, Filipović, Nagode. Trener: Miran Srebrnič.

Strelci: 1:0 Bohar (43), 1:1 Nwabueze (49), 2:1 Tavares (88)

Rumeni karton: Celcer (26), Nwabueze (45), Billong (68)

Rdeči karton: Celcer (2R, 65)

Naslednja v seriji tekem je zadnja v drugi četrtini prvenstva. Hladni sobotni večer v Ljudskem vrtu za krog št. 18, z začetkom ob 20:20. Seznam manjkajočih je nocoj še daljši: Rajčeviću, Zahoviću in Šmeju se je med tednom pridružil tudi Mešanović, ki je uspešno prestal operacijo.

1' gremo Maribor!
3' napoved vijol'čnih napadov, Milec z desne strani s predložkom v sredino, Tavares pa ni uspel priti do zaključka
15' smo aktivnejša ekipa, s pobudo za več začetnega dogajanja v smeri gostujočih vrat
25' dvoboj Šuler-Kapić v našem kazenskem prostoru, Kapić na tleh, sodnik se ni oglasil
32' gostujoči vratar na preizkušnji, po udarcu Vršiča z 20 metrov je Sorčan uspel ukrotiti žogo
35' protinapad, ki je več obetal. Tavaresu se ni izšlo s preigravanjem, po predložku pred gol pa izbita žoga pred Bajdetom
40' mreža se je zatresla, gol ni priznan... Vršič z izjemno podajo do Boharja, ki je ušel branilcem, poslal žogo mimo vratarja, toda bil je v ofsajdu...

1:0 BOHAR (43)
Gooool! Vrhunsko: podaja in zaključek. Milec je poslal predložek, Bohar pa poskrbel za izjemen zaključek. Iz prve, z levo v bližnji kot ob vratnici.

46' začetek 2. polčasa z nespremenjeno enajsterico

1:1 Nwabueze (49)
Izenačenje, po protinapadu Nwabueze do kazenskega prostora in do udarca z desne strani, žoga je ušla Handanoviću.

59' kakšna priložnost... Milec s silovitim prodorom mimo branilcev, podaja v sredino za Tavaresa, ampak kapetan ni uspel potisniti žoge v mrežo...
61' zdaj pa goste rešuje Sorčan, 2x zapored... Najprej ob udarcu Vršiča, potem pa je poletel proti levi vratnici in odbil žogo po udarcu Pihlerja
64' Sorčan je uspel z nekaj težavami odbiti žogo ob predložku Vilerja, a le do Pihlerja, njegov udarec pa mimo leve vratnice
65' gostje ostajajo z igralcem manj, z igrišča Celcer. 2. rumeni karton po prekršku nad Bajdetom
72' menjava za dodatno ofenzivo, Sunny Omoregie namesto Pihlerja
74' pa še ena situacija... Tavares po podaji Boharja z uspešnim sprejemom, obratom in udarcem, toda Lipušček se mu je vrgel pod noge in blokiral udarec
75' kapetan še 1x, tokrat do udarca, žoga pa v zunanji del mreže
77' pritisk se stopnjuje, zdaj Viler s podajo pred gol, Sunny ni uspel priti do zaključka
78' popolna ofenziva, Bajde z 20m, žoga je vmes zadela gostujočega branilca in se odbila v kot
85' še druga menjava, Kramarič namesto Boharja

2:1 TAVARES (89)

Goooool! Za zmago, za novo pisanje zgodovine. Milec še drugič z asistenco, kapetan pa je z glavo zabil žogo v mrežo. Gol št. 131, rekord PLTS!