Test št. 4 v Beleku
NK MARIBOR - FC OLEKSANDRIYA 0:2 (0:0)
8.2.2018 Belek, Susesi center. Glavni sodnik: Sergej Gorohodaujkij. Pomočnika: Sanat Maripov in Anton Sisoev (vsi Kazahstan).

NK MARIBOR: Obradović (46' Cotman), Hodžić, Rajčević (61' Koblar), Ivković (61' Doumbia), Uskoković (61' Milec), Vrhovec, Kramarič (61' Mešanović, 87' Bajde), Ahmedi, Vršič (61' Žugelj), Zahović (71' Tavares), Mlakar (61' Horvat). Klop: Cotman, Koblar, Doumbia, Milec, Kolmanič, Dervišević, Žugelj, Horvat, Pihler, Hotić, Bajde, Mešanović, Tavares. Trener: Darko Milanič.

FC OLEKSANDRIYA: Pankiv, Bondarenko, Buhal Hleb, Pashaev, Stetskov, Zaporozhan, Dovhii, Tsurikov, Poliarus, Ponomar, Starenkiy. Igrali so še: Rudyk, Chebotaev, Protasov, Hitchenko, Sitalo, Hrytsuk, Levanidov, Shastal, Batsula, Dickson, Baboglo. Trener: Volodymir Sharan.

Strelca: 0:1 Hrytsuk (70, 11m), 0:2 Hitchenko (90+3)

Rdeči karton: Hodžić (88)

Dopoldne trening, popoldne tekma. Četrta imed petih predvidenih preizkušenj med bivanjem v turški pripravljalni bazi. Znova so na igrišču Rajčević, Ivković in Ahmedi (Ivković prvič v Beleku, Rajčević nasploh prvič med celotnimi pripravami), v kadru je znova tudi Doumbia. Danes premor za Handanovića in Šulerja, Bohar pa zaradi lažje poškodbe skupaj z Vilerjem vadi po individualnem programu.

2' po hitrem protinapadu že do prvega zaključka, Mlakar z roba kazenskega prostora, vratar Pankiv je z nekaj težavami odbil v kot
10' mreža se je zatresla, vendar brez gola. Zaradi prekrška nad Obradovićem so se oglasili sodniki, ko je zadel Buhal Hleb. Ostaja 0:0, brez večjih protestov.
20' Starenkiy z razdalje, Obradović na pravem mestu
30' po predvidevanjih trd boj proti agresivnim, na trenutke tudi preostrim tekmecem
42' kot je izvajal Ahmedi, Mlakar prvi do žoge, poskus z glavo čez prečko

46' v nadaljevanje tekme z eno spremembo, med vratnicama, Cotman je zamenjal Obradovića
52' obetavno sodelovanje naveze Zahović-Mlakar, v zadnjem trenutku je pred Mlakarjem izbil Hitchenko
60' Ukrajinci do največje priložnosti doslej, Hrytsuk do soočenja z našim vratarjem, odlična obramba Cotmana
61' 6 menjav za zadnje pol ure: Rajčević (Koblar), Ivković (Doumbia), Mlakar (Horvat), Uskoković (Milec), Kramarič (Mešanović), Vršič (Žugelj); prvič bo dobil priložnost v članski ekipi 16-letni Nick Hanik Horvat
69' enajstmetrovka za Ukrajince: Hodžić ob posredovanju v kazenskem prostoru s prekrškom, padel je Sitalo, kazahstanski sodnik pa pokazal na belo točko

0:1 Hrytsuk (70, 11m)
Vlogo izvajalca je prevzel Hrytsuk in z natančnim udarcem poslal žogo v desni kot

71' naslednja menava: Zahović-Tavares
82' Cotman še z enim odličnim posredovanjem, ciljal je Sitalo, vendar uspešnejši naš vratar
87' naslednji v nizu pregrobih prekrškov tekmecev je privedel do poškodbe, obležal je Mešanović, zaradi poškodbe gležnja mora z igrišča, namesto njega Bajde
88' nastala je gneča, med prerivanjem pa je bil izključen Hodžić, tekmo bomo zaključili z desetimi igralci

0:2 Hitchenko (90+3)
V zadnjih sekundah pa z igralcem več tekmeci do drugega zadetka, iz obrata je zadel Hithchenko.