Majcen Luka

Zadnja tekma aprilskega programa v slogu meseca: zmaga, petič zapored!
MARIBOR - TRIGLAV 2:1 (2:1)
Luka Zahović z goloma št. 9 in 10 za novo vijol'čno slavje
28.4.2018 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prva Liga Telekom Slovenije, 29. krog. 4000 gledalcev. Glavni sodnik: Bojan Mertik (Odranci). Pomočnika: Aleksandar Kasapović (Ljubljana) in Eric Herženjak (Lendava). Četrti sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah). Delegat: Slavko Režonja (Turnišče).

NK MARIBOR: Cotman, Milec, Rajčević, Ivković, Kolmanič, Dervišević, Pihler, Kramarič (82' Mešanović), Hotić, Zahović (67' Uskoković), Mlakar (37' Tavares). Klop: Obradović, Uskoković, Vrhovec, Ahmedi, Vršič, Tavares, Mešanović. Trener: Darko Milanič.

NK TRIGLAV: Džafić, Bojić, D. Kryeziu, Zec, Kuhar, E. Kryeziu (73' Bukara), Pušnik (56' Robnik), Tijanič, Mlakar, Majcen, Poplatnik (57' Vokić). Klop: Arko, Žurga, Robnik, Arh Česen, Suljević, Bukara, Vokić. Trener: Siniša Brkić.

Strelca: 0:1 Poplatnik (24), 1:1 Zahović (31), 2:1 Zahović (35)

Rumeni karton: Poplatnik (40), Bojić (71), Robnik (75), Majcen (83)

Rdeči karton: Ivković (65)

Po treh zaporednih gostovanjih vrnitev v Ljudski vrt. Tokrat z največ spremembami v moštvu, manjkajo kaznovana Handanović in Viler ter zaradi poškodbe Šuler in Doumbia. V začetni enajsterici so jih zamenjali Cotman (nazadnje na prvenstveni tekmi v začetni enajsterici 21.5.2016, v 36. krogu proti Gorici), Kolmanič in Rajčević, ki bo prevzel tudi kapetanski trak, vrnila pa sta se Milec po poškodbi (manjkal na treh tekmah) ter Pihler, ki ga ni bilo v Kidričevem zaradi štirih rumenih kartonov. Cilja ne spreminjamo: nadaljevanje zmagovite serije. Začetek ob 16:50.

1' gremo Maribor!
6' prvi udarec v okvir vrat, s 25 metrov E. Kryeziu, Cotman na pravem mestu
10' proti gostujoči mreži najprej Dervišević, po prostem strelu v obrambni zid, žoga v kot
23' prosti strel zdaj za Zahovića, čez obrambni zid, vratar Džafić pa je odbil v kot

0:1 Poplatnik (24)
Vodstvo gostov. Zadel je Poplatnik, po udarcu z glavo ob predložku Kuharja z desne strani.

1:1 ZAHOVIĆ (31)
Gooool! Le 7 minut v zaostanku. Izenačenje po vrhunski akciji: Milec z odvzemom žoge in podajo proti Zahoviću, ta je odložil za Kramariča, njegova podaja takoj do Mlakarja in po natančnem predložku Zahović spretno v glavo mimo vratarja.

2:1 ZAHOVIĆ (35)
Goool! Luka Zahović je potreboval le 4 minute, da je 9. dodal prvenstveni gol št. 10. Hotić je opazil pravočasno vtekanje in podal, Zahović pa spretno, v svojem slogu čez vratarja za novo eksplozijo navdušenja v Ljudskem vrtu!

37' še en aplavz, zdaj z manj prijetnim razlogom. Mlakar mora z igrišča zaradi poškodbe, zamenjal ga je Tavares
44' priložnost za 3:1... Hotić z novo podajo, Tavares z glavo, Džafić brani
45' minuta sodniškega podaljška

46' nadaljujemo brez sprememb v enajsterici
47' Cotman po kotu v eni akciji 2x na preizkušnji, najprej je odbil z atraktivnim posredovanjem, nato pravočasno čez prečko ob poskusu Zeca z glavo
52' zdaj je po dvoboju z Zecom obležal še Zahović, po zdravniški oskrbi lahko nadaljuje z igro
55' Tavares in Džafić v novem dvoboju, uspešnejši gostujoči vratar... Po podaji Zahovića je kapetan ciljal proti desnemu kotu, obramba Džafića
57' nova obetavna situacija, tokrat s podajo čez obrambo gostov Milec, vtekanje Tavaresa, ki pa ni uspel preusmeriti žoge v mrežo, poskus ob vratnici
63' Džafić je preprečil povišanje vodstva tudi ob poskusu Zahovića, ki je prišel do udarca po podaji Kramariča
65' ostajamo z igralcem manj, izključen je Ivković... Ob globinski podaji dvoboj z Majcnom, izbijanje žoge, sodnik Mertik pa je presodil, da je šlo za prekršek zadnjega igralca... Zaradi ugovarjanja ob sodniški odločitvi je odstranjen s klopi pomočnik trenerja Saša Gajser, protesti niso zalegli...
67' prisilna menjava: na štoperski položaj zdaj Uskoković, z igrišča Zahović, ki je po tistem dvoboju z Zecom še čutil bolečine in odšepal proti klopi
69' odziv z napadalno akcijo, Kramarič je čakal na obetaven predložek za zaključek z glavo, izbil je pred njim Bojić
69' po kotu poskus Uskokovića, iz težkega položaja čez prečko
78' tudi z desetimi napadamo, Kramarič spretno za Hotića, dvoboj 1 na 1 z vratarjem, žoga čez prečko, a je označen ofsajd...
82' še zadnji odziv s klopi, Mešanović namesto Kramariča
84' še en poskus, tokrat Mešanović, Džafić spet na pravem mestu
89' protinapad za 3:1: Hotić v prodoru, ni mogel do udarca in je podal Mešanoviću, njegov poskus mimo vratnice
90' še 3 minute sodniškega podaljška