89
Vuk Slobodan

Po redko videnem dogajanju in dveh avtogolih remi
MARIBOR - DOMŽALE 2:2 (2:1)
22.9.2018 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prva Liga Telekom Slovenije, 9. krog. 2500 gledalcev. Sodnik: Damir Skomina (Koper). Pomočnika: Matej Žunič in Rafael Ajdovec (oba Kranj). Četrti sodnik: Manuel Vidali (Gračišče). Dodatna sodnika za goloma: Bojan Mertik (Odranci) in Roman Glažar (Hajdina). Delegat: Danilo Kacijan (Cankova).

NK MARIBOR: Handanović, Pihler, Ivković, Šuler (43' Rajčević), Viler, Dervišević, Vrhovec (73' Vršič), Hotić, Mešanović (84' Cretu), Tavares, Mlakar. Klop: Pirić, Rajčević, Klinar, Cretu, Bajde, Felipe Santos, Vršič. Trener: Darko Milanič.

DOMŽALE: Mulalić, Kirm, Dobrovoljc, Melnjak, Sikošek (86' Hodžić), Klemenčič, Gnezda Čerin, Ibraimi, Mujan (69' Žužek), Ibričić, Vuk (78' Podlogar). Klop: Milić, Hodžić, Žužek, Morris, Rom, Nicholson, Podlogar. Trener: Simon Rožman.

Strelci: 0:1 Viler (1, avtogol), 1:1 Mlakar (10), 2:1 Ivković (43), 2:2 Ivković (64, avtogol)

Rumeni karton: Žužek (80)

Rdeči karton: Rajčević (79)

Zaključek prve četrtine prvenstva. Kadrovska situacija pred krogom št. 9: poškodba trebušnega zidu je ustavila Zahovića, še vedno manjka Milec, se pa je vrnil Tavares v začetno enajsterico, Klinar po okrevanju na klopi. Začenjamo ob 20:15.

1' gremo Maribor!

0:1 Viler (1, avtogol)
Šokantni začetek: 18. sekunda, vodstvo gostov... Sikošek je podal z leve strani pred gol, Handanović odbil, potem pa je Viler nesrečno preusmeril žogo v našo mrežo.

1:1 MLAKAR (10)
Goool! Začetnik akcije za ekspresno izenačenje Dervišević z dolgo podajo do Tavaresa, kapetan spretno za Mlakarja, ki je zaključil akcijo z udarcem ob levi vratnici.

15' po podaji Ibraimija poskus Kirma, iz voleja, Handanović na pravem mestu
20' odgovor na drugi strani, Mešanović z razdalje, ni bil natančen
22' po spretni kombinaciji do zaključka kapetan, blokiral je Dobrovoljc
28' z raznovrstnostjo iščemo pot do preobrata, zdaj poskus Pihlerja po podaji Mlakarja, zadel je domžalskega branilca
40' po hitri akciji, po uspešnem odvzemu žoge Vrhovca do udarca Tavares, z 22, 23 m čez prečko
43' poškodba Šulerja, ob posredovanju je obležal na tleh, namesto njega Rajčević

2:1 IVKOVIĆ (43)
Goool! Vijol'čna klasika, po kotu. Dervišević podal, Ivković zabil. Z glavo, spretno, neubranljivo v desni kot.

46' v 2. polčas z nespremenjeno enajsterico
49' po kotu je ostal Ivković v gostujočem kazenskem prostoru in znova prišel do zaključka, tokrat poskus z nogo po boju za žogo, čez prečko
52' Mlakar do novega poskusa, blokiral je Klemenčič in odbil v kot
53' po kotu pa izjemna priložnost, Tavares z glavo, tik ob vratnici
58' še ena obetavna situacija, po atraktivni akciji Mešanović za Vilerja, Viler s povratno podajo po tleh do Vrhovca, ki je ciljal bližnji kot, žoga mimo desne vratnice

2:2 Ivković (64, avtogol)
Izenačenje, po neverjetnem spletu okoliščin znova z avtogolom. Po predložku Ibričića je posredoval Viler, žoga se je odbila v Ivkovića, ki jo je skušal izbiti, a preusmeril ob vratnici v našo mrežo.

65' takoj priložnost za novo vodstvo, poskus Mešanovića, znova z drsečim posredovanjem blokiral Klemenčič
70' zdaj znova Mlakar, z desne strani iz težkega položaja pod prečko, vratar Mulalić je odbil v kot
73' menjava št. 2, Vršič namesto Vrhovca
75' z razdalje je poskušal Dervišević, Mulalić odbil v kot
79' ostajamo z igralcem manj, Rajčević je s prekrškom ustavil prodor Sikoška ob robu kazenskega prostora, sodnik Skomina je dosodil prosti strel in izključil našega branilca
80' prosti strel je izvajal Ibričić, ciljal pod prečko, Handanović z odličnim poredovanjem izbil v kot
84' še zadnja menjava, Cretu namesto Mešanovića, da zapolni vrzel na štoperskem položaju
85' poskus gostiteljev, Gnezda Čerin za Podlogarja, žoga ob vratnici
90' še 3 minute. Oz. samo 3 minute sodniškega podaljška...