Krajnc Alen

Na reprezentančni premor z zmago
MARIBOR - ALUMINIJ 2:1 (1:0)
Jan Mlakar mimo vratarja in na pravo mesto, za vodstvo v 3. minuti
6.10.2018 Maribor, stadion Ljudski vrt. Prva Liga Telekom Slovenije, 12. krog. 3500 gledalcev. Sodnik: Mitja Žganec. Pomočnika: Andraž Kovačič (oba Ljubljana) in Dejan Povšnar (Zagorje ob Savi). Četrti sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika). Delegat: Slavko Režonja (Turnišče).

NK MARIBOR: Handanović, Klinar, Ivković, Uskoković, Viler, Dervišević, Pihler, Hotić, Vršič (71' Tavares), Mlakar (75' Mešanović), Zahović (88' Vrhovec). Klop: Cotman, Rajčević, Cretu, Vrhovec, Felipe Santos, Mešanović, Tavares. Trener: Darko Milanič.

ALUMINIJ: Janžekovič, Jakšić, Martinović, Grgić, Krajnc, Muminović, Petrovič, Tahiraj, Rogina (72' Marinšek), Horvat (83' Leko), Kidrič (88' Trdina). Klop: Kovačić, Gliha, Ivančić, Kene, Leko, Trdina, Marinšek. Trener: Oliver Bogatinov.

Strelci: 1:0 Mlakar (3), 1:1 Kidrič (62), 2:1 Dervišević (67)

Rumeni karton: Krajnc (5), Jakšić (64), Klinar (69), Mešanović (77), Pihler (90+1), Martinović (90+2)

Zadnja tekma pred naslednjim premorom ob novih reprezentančnih akcijah. Tokrat izven kadra zaradi poškodb Šuler, Milec, Kramarič in Doumbia, po prestani kazni se vrača Viler. Začetek tekme ob 17:00.

1' gremo Maribor!
1' Uskoković je s prekrškom ustavil prodor Tahiraja, prosti strel za goste z 22, 23 m
2' izvajal ga je Horvat, Handanović z nekaj težavami odbil, po odbitku pa je Rogina slabo zadel žogo in naš vratar jo je ujel pred golovo črto

1:0 MLAKAR (3)
Goool! V akciji za ekspresno vodstvo je Hotić, igralec meseca septembra v PLTS, podal, Mlakar pa s pravočasnim vtekanjem prišel do soočenja z vratarjem, ga preigral in poslal žogo v mrežo. Janov prvenstveni gol št. 7.

9' znova sodelovanje Hotić-Mlakar, tokrat blokiran poskus strelca vodilnega gola, žoga v kot
11' ob naslednjem poskusu Mlakar s podajo do Zahovića, vratar Janžekovič je kratko odbil, Zahović je v nadaljevanju iskal pred golom Vršiča, ki pa ni uspel priti do zaključka
17' po spretni podaji Vršiča Klinar po desni strani do obetavne situacije pred golom, toda s premočno podajo v sredino
23' gostujoči vratar na novi preizkušnji, po udarcu Derviševića in poskusu bloka Martinovića je Janžeković uspel odbiti ob vratnici v kot
25' serijski napadi našega moštva, zdaj poskus Vilerja z roba kazenskega prostora, čez prečko
36' po nekoliko mirnejšem vmesnem obdobju do zaključka gostje, Krajnc je ciljal diagonalno z roba kazenskega prostora, čez prečko
40' naj priložnost za povišanje vodstva: Viler z natančno podajo pred gol, Mlakar pa tokrat nenatančen, zadel je Martinovića pred golovo črto

46' nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico
51' Mlakar bi lahko danes povišal strelske številke, tokrat do obetavnega poskusa in soočenja z vratarjem po podaji Zahovića, uspešnejši Janžekovič
54' naslednja v nizu priložnosti: po podaji Vršiča do udarca Zahović, mimo vratarja, a ob vratnici
56' zdaj sta kombinirala Zahović in Mlakar, po natančnem predložku poskus Mlakarja z glavo, ni bilo dovolj moči v udarcu, Janžekovič brani

1:1 Kidrič (62)
Kazen za zapravljene priložnosti v obliki izenačenja. Podal je Jakšić, Kidrič pa z glavo natančno preusmeril žogo v mrežo.

66' Martinović je ustavil prodor Mlakarja s prekrškom, prosti strel z desne strani

2:1 DERVIŠEVIĆ (67)
Goool! Dervišević se je odločil za neposreden udarec in ne za predložek ter zadel, žoga ob vratnici v mrežo.

71' prva menjava v našem moštvu, Tavares namesto Vršiča
72' Tavares takoj po vstopu z globinsko podajo za Zahovića, ki pa ni bil natančen pri udarcu
75' menjava št. 2, Mlakar-Mešanović
80' Hotić je s podajo z leve strani iskal v sredini Tavaresa, pred kapetanom Martinović izbil v kot
86' Klinar s predložkom, Zahović v skoku, ni se izšlo z natančnejšim zaključkom
88' še zadnja menjava, Vrhovec namesto Zahovića
90' še 4 minute sodniškega podaljška
90+2' 2x rumeni karton: najprej Pihlerju ob prekršku na robu gostujočega kazenskega prostora, nato še Martinoviću, ki je v gneči odrinil Mešanovića