Še tretja pripravljalna preizkušnja v tem tednu
NK MARIBOR - 1. FC SLOVAČKO 0:1 (0:0)
29.6.2019 Pripravljalna tekma, Gornja Radgona. Sodnik: Slavko Nemet. Pomočnika: Staša Špur in Pavel Zakal.

NK MARIBOR: Pirić, Klinar (77' Cretu), Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Pihler, Kramarič (77' Žugelj), Hotić (46' Kotnik), Kronaveter (77' Mulahusejnović), Mešanović (46' Tavares). Klop: Irgolič, Bajde, Rajčević, Cretu, Kolmanič, Dervišević, Ogrinec, Žugelj, Kotnik, Tavares, Mulahusejnović. Trener: Darko Milanič.

FC SLOVAČKO: Trmal, Franić, Navratil, Dvorak, Zajic, Kalabiška, Havlik, Reinberk, Juroška, Krejči, Daniček. Igrali so še: Vasiljev, Rezek, Hellebrand, Šimko, Sadilek. Trener: Martin Svedik.

Strelec: 0:1 Sadilek (71)

Najbolj pester teden priprav zaključujemo še s tretjo tekmo v petih dneh, tokrat proti češkemu prvoligašu. Na seznamu poškodovanih ostajajo Zahović, Milec, Požeg Vancaš, Koblar in Uskoković, v kadru za tekmo je 22 igralcev. Začetek ob 18:00.

1' s kapetanskim trakom je danes moštvo popeljal na igrišče Aleks Pihler
7' priložnost za hitro vodstvo, po dolgi podaji Pirića na nasprotno polovico igrišča Mešanović do soočenja z vratarjem, toda po preigravanju ne dovolj natančno pri zaključku
17' prvi poskus češkega moštva, do udarca v kazenskem prostoru Kalabiška, blokiral je Viler
20' Pirić na prvi preizkušnji, odlično posredovanje ob udarcu Dvoraka
21' natančen predložek Klinarja, do udarca z glavo Mešanović, blokiral je Krejči
28' Kronaveter v dvoboju 1 na 1 z vratarjem Trmalom, po odvzemu žoge in podaji Mešanovića ter po samostojnem prodoru z roba kazenskega prostora mimo desne vratnice
30' odgovor tekmecev, Kalabiška z leve strani v kazenskem prostoru, s pravočasnim posredovanjem Ivković odbil v kot

46' za nadaljevanje 2 spremembi v enajsterici: Tavares namesto Mešanovića in Kotnik namesto Hotića
49' dvojna obramba češkega vratarja: naprej je po predložku Kronavetra ustavil poskus Ivkovića z glavo, nato po odbitku še z nogo, ciljal je še Kotnik, čez prečko
65' prvi poskus tekmecev v 2. polčasu, Daniček z 18m, nenatančno

0:1 Sadilek (71)
Srečno vodstvo češkega moštva. Ivković je vrnil žogo Piriću, ta pa je med izbijanjem iz vratarskega prostora zadel nasprotnega napadalca. Žoga se je odbila v mrežo, Sadilek vpisal med strelce.

75' Sadilek iz obrata v kazenskem prostoru, žoga je zadela prečko
77' trojna menjava: v igro Mulahusejnović, Cretu in Žugelj, z igrišča Kronaveter, Kramarič in Klinar
89' poskus Tavaresa z roba kazenskega prostora, čez prečko