Po porazu v kvalifikacijah za Ligo prvakov v play-off Lige Europa
ROSENBORG - MARIBOR 3:1 (0:1)
13.8.2019 Trondheim, stadion Lerkendal. Kvalifikacije za UEFA Champions League, 3. krog, povratna tekma. Sodnik: Serdar Gozubuyuk. Pomočnika: Charles Schaap in Jan De Vries. Četrti sodnik: Jeroen Manschot (vsi Nizozemska). Kontrolor sojenja: Bo Karlsson (Švedska). Delegat: Marina Tashchyan (Armenija).

ROSENBORG BK: Hansen, Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling, Lundemo, Jensen (87' Trondsen), Konradsen (90' Ceide), Adegbenro (78' Asen), Soderlund, Akintola. Klop: Ostbo, Valsvik, Trondsen, Helland, Asen, Ceide, Botheim. Trener: Eirik Horneland.

NK MARIBOR: Pirić, Milec, Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Cretu, Hotić (81' Kramarič), Požeg Vancaš, Kronaveter (69' Kotnik), Tavares (69' Zahović). Klop: Handanović, Rajčević, Klinar, Kramarič, Kotnik, Mešanović, Zahović. Trener: Darko Milanič.

Strelci: 0:1 Požeg Vancaš (45+1), 1:1 Soderlund (53), 2:1 Konradsen (61), 3:1 Konradsen (81)

Rumeni karton:
Lundemo (17), Konradsen (39)

Trenutek odločitve v Trondheimu, z norveškim prvakom za prosto vozovnico v play-offu UEFA Champions League. Prišli smo s slabšim izhodiščem (1:3), vendar z upanjem. Za podvig in preobrat z običajno enajsterico v evropskih tekmah ob eni spremembi: Požeg Vancaš namesto Kotnika. Začenjamo ob 19:00.

1' gremo Maribor!
3' po predložku odbita žoga v sredino, atraktivno Jensen, brez večjih težav za Pirića
4' naš odgovor s konkretnejšim zaključkom, Požeg Vancaš z roba kazenskega prostora, žoga v zunanji del mreže
12' verjeli, šli odločno v tekmo in prišli do prve velike priložnosti: Tavares z izjemnim občutkom s podajo v kazenski prostor, Požeg Vancaš do dvoboja 1 na 1 z vratarjem, Hansen uspešnejši...
12' med nadaljevanjem akcije še en poskus, Kronaveter z 18m, domači vratar na pravem mestu
18' prvič na preizkušnji naš vratar, podal je Melling, najvišje skočil Soderlund, Pirić z odličnim posredovanjem odbil ob levi vratnici
24' napadamo, lovimo preobrat: naslednji poskus Hotića, v prepoznavnem slogu, s položaja, kjer je že zadeval, od bloka amortizirano za vratarja, ki je žogo ujel
27' s kombinatoriko do nove priložnosti, Kronaveter do Tavaresa, kapetan je ciljal proti desnemu kotu, nenatančno
35' protinapad Norvežanov, Konradsen po hitrem prodoru do udarca, s pravočasnim posredovanjem Ivković odbil v kot

0:1 POŽEG VANCAŠ (45+1)
Goooool, Ruuuuudiiiii! Napadali, vztrajali, iskali rešitve in - prišli do prednosti pred odmorom. In to na kakšen način... Viler je iz težkega položaja vrnil žogo v sredino, Požeg Vancaš pa z izjemnim udarcem zabi žogo pod prečko.

46' nadaljujemo z nespremenjeno enajsterico
50' z desne strani se je Milec odločil za neposreden poskus proti vratom, čez prečko

1:1 Soderlund (53)
Izenačenje, Hitronogi Akintola je pobegnil po desni strani, podal v sredino in Soderlund je s spretnim odzivom poslal žogo v mrežo.

2:1 Konradsen (61)
Norvežanom je uspel preobrat, po kotu do vodstva. Podal je Hedenstad, Konradsen pa z glavo usmeril žogo v mrežo.

63' takoj po izenačenje, po prekršku nad Vilerjem prosti strel z roba kazenskega prostora z leve strani: Kronaveter neposredno proti vratom, Hansen je odbil
69' dvojna menjava: Zahović namesto Tavaresa, Kotnik je zamenjal Kronavetra

3:1 Konradsen (81)
Akintola s kratko podajo, potem pa Konradsen z natančnim zaključkom. V desni zgornji kot.

81' še zadnja menjava, Hotič-Kramarič
90' še 3 minute igre in ob začetku sodniškega podaljška poskus Vrhovca z 18m, Hansen odbil v kot, po kotu je Kotnik zatresel mrežo, toda iz ofsajda...

Konec kvalifikacij za Ligo prvakov, zdaj v play-off Lige Europa. Nasprotnik bo zmagovalec dvoboja Ludogorec - The New Saints. Termina tekem v boju za skupinski del 22. in 29.8.