Test v Avstriji
WEIZ - MARIBOR 0:3 (0:1)
15.10.2019 Pripravljalna tekma, Weiz. Sodnik: Andreas Kollegger. Pomočnika: Harald Insupp in Gernot Kollmann.

NK MARIBOR - 1. polčas: Handanović, Milec, Mitrović, Koblar, Viler, Cretu, Pihler, Požeg Vancaš, Bajde, Kronaveter, Tavares. 2. polčas: Cotman, Kramarič, Rajčević, Peričić, Bobarić, Dervišević, Ogrinec, Žugelj, Bajde, Kotnik, Mešanović. Trener: Darko Milanič.

SC WEIZ: Harrer, Bregovina, Prskalo, Krajcer, Weinberger, Janjiš, Hirner, Mohr, Žiger, Glavaš, Pieber. Igrali so še: Straussberger, Ilas, Mandl, Hopfer, Grosegger, Durlacher, Derler, Gabbichler. Trener: Georg Kaufmann.

Strelci: 0:1 Tavares (22), 0:2 Kotnik (60), 0:3 Peričić (75)

Med 15-dnevnim ligaškim premorom test v Avstriji. Za prekinitev niza zaporednih treningov tekmovalnih 90 minut proti avstrijskemu tretjeligašu, brez udeležencev reprezentančnih akcij (Hotić, Pirić, Mulahusejnović) in poškodovanih igralcev (Zahović, Klinar, Kolmanič, Santos, Uskoković). V kadru danes tudi Belmin Bobarić iz selekcije U19. Začetek dvoboja v Weizu ob 18. uri.

1' začetek dvoboja v Weizu
13' poskus Bajdeta, odločno po akciji z desne strani, ne dovolj natančno
17' priložnost za vodstvo: v akciji so sodelovali Kronaveter, Viler in Požeg Vancaš, ki je s povratno podajo po tleh našel Kronavetra, po njegovem udarcu pa je blokiral Pieber, žoga namesto proti mreži v kot
18' Kronaveter še bližje zadetku že v naslednjem poskusu: po predložku Bajdeta skok, udarec z glavo, vodstvo pa je preprečil vratar Harrer, ki je žogo uspel odbiti v vratnico
21' prvič na preizkušnji Handanović: uspešno posredovanje po predložku z leve strani, z glavo je iskal pot do mreže Žiger

0:1 TAVARES (22)
Prodor in podaja Bajdeta z desne strani v sredino, Tavares pa je s spretnim odzivom poslal žogo pod prečko. Vodstvo.

26' nov poskus, zdaj z razdalje, Pihler ob levi vratnici
28' Kronaveter iz prostega strela z 18m, vratar Harrer odbil čez prečko v kot
42' do najresnejše priložnosti gostitelji, v kazenskem prostoru do udarca Prskalo, brez natančnega zaključka

46' nadaljujemo z novo enajsterico, Darko Milanič bo enakovredno porazdelil minute med vseh 22 igralcev
57' poskus gostiteljev, Janjiš pred golom nenatančen
58' takoj odgovor na drugi strani, Peričić z glavo, vratar Straussberger odbil v kot

0:2 KOTNIK (60)
Povišanje vodstva, po podaji Vrhovca je Kotnik preusmeril žogo v mrežo, Prskalo ni uspel s posredovanjem preprečiti zadetka.

0:3 PERIČIĆ (75)
Še en zadetek, tokrat po kotu. Podal je Dervišević, z glavo pa zabil žogo v mrežo Peričić. Vratar Straussberger se je dotaknil žoge, a ji ni mogel preprečiti poti v mrežo.

80' po preigravanju do zaključka Žugelj, z roba kazenskega prostora je zadel zunanji del mreže